O koeficientu Elo a EloST

Elo je statistické ohodnocení výkonnosti hráčů nebo týmů určené pro hry dvou soupeřů, který navrhnul americký fyzik a statistik maďarského původu Arpad Elo. Systém Elo byl zaveden nejdříve v šachu (1959 v USA a 1970 celosvětově), ale nyní se oficiálně i neoficiálně používá v celé řadě sportovních odvětví a her. Ve stolním tenisu se modifikované Elo používá již několik desítek let v USA, od roku 2011 je také oficiálně zaveden pod názvem "JOOLA-Rangliste - TTRL" v Německu, kde se hraje nejkvalitnější klubová soutěž světa.

EloST, neboli Elo stolního tenisu, je modifikovaný Elo systém určený pro hodnocení hráčů podle výsledků zápasů odehraných v soutěžích ČAST. Kompletní algoritmus výpočtu EloST je popsán na stránce » metodika výpočtu. Aktualizace koeficientů probíhá jednou za hodinu, kdy se zpracují všechna nová utkání zadaná ve výsledkovém servisu STIS. Jednou týdně dochází ke kompletnímu přepočítávání všech zápasů, čímž jsou zohledněny případné dodatečné změny ve výsledcích a také je opraveno pořadí zápasů, pokud se stane, že pozdější zápas se objeví na STISu dříve.

Koeficient Elo je počítán a prezentován ze zápasů hraných od 1.7.2011. Aktuálně je zpracováno 4779395 zápasů.

V žebříčku EloST figurují hráči, kteří splnili několik podmínek, například odehráli nejméně 5 soutěžních zápasů za poslední rok. Ostatní hráče lze začlenit do pořadí pomocí filtru v navigaci.  » více o zebříčcích EloST

Další informace

»  o zebříčcích EloST
» metodika výpočtu
» žebříčky
» stáhnutí žebříčku
» simulace utkání
» Elo kalkulačka

Loga

logo EloST k vložení na web
Hráči k porovnání a simulaci utkání:
0+0
porovnat hráče a simulovat utkánívyčistit porovnání