O žebříčcích EloST

V žebříčcích figurují hráči, kteří odehráli za poslední rok minimálně 5 soutěžních zápasů, alespoň 10 zápasů celkem od 1.7.2011, vždy od 15.10. také alespoň jeden zápas v aktuální sezóně a rozdíl Elo a Elomin je menší nebo roven hodnotě 75. Pokud je tento rozdíl větší než 75 nebo odehráli méně než 10 zápasů, jejich koeficient Elo není pravděpodobně ještě dostatečně přesný. V pravé navigaci je volba pro zobrazení i neaktivních hráčů, kteří odehráli byť jen jedno utkání kdykoli od 1.7.2011. Aktivní i neaktivní hráče lze nalézt také pomocí vyhledávání v horní části každé stránky.

Základní žebříček se vztahuje na všechny soutěže od Extraligy po okresní přebory. V pravé navigaci lze zvolit konkrétnější oblast, a pak jsou žebříčky vztaženy jen na vybraný kraj a jeho okresy, případně pouze na vybraný okres. Hráč je do žebříčku zařazen pokud za poslední rok odehrál v oblasti alespoň jedno utkání nebo hraje vyšší soutěže za klub, který má v dané oblasti přislušnost.

V žebříčcích soutěží je hranice aktivnosti definována jiným způsobem. Běheme jednoho kola soutěže obvykle hráč odehraje několik zápasů. V soutěži je veden jako aktivní, když odehrál alepoň počet zápasů větší než polovina odehráných kol.

U každého oddílu je uveden mini žebříček hráčů, kteří za tento oddíl absolvovali za poslední rok minimálně jedno soutěžní utkání.

Aktualizace nových utkání

Aktualizace koeficientů probíhá jednou za hodinu, kdy se zpracují všechna nová utkání zadaná ve výsledkovém servisu STIS. Jednou týdně dochází ke kompletnímu přepočítávání všech zápasů, čímž jsou zohledněny případné dodatečné změny ve výsledcích a také je opraveno pořadí zápasů, pokud se stane, že pozdější zápas se objeví na STISu dříve.

Další informace

» o EloST a Elo
» metodika výpočtu
» žebříčky
» stáhnutí žebříčku
» simulace utkání
» Elo kalkulačka

Hráči k porovnání a simulaci utkání:
0+0
porovnat hráče a simulovat utkánívyčistit porovnání